DNB (dawniej DnB NOR największa norweska grupa finansowa postanowiła zachować udziały w Banku DnB NORD Polska.

DNB, wyłączny akcjonariusz Banku DnB NORD, podjął decyzję będąca wynikiem oceny potencjału polskiego biznesu, która zapoczątkowana została w czerwcu tego roku. DNB poinformował wówczas, że rozważa różne opcje strategiczne, w tym sprzedaż swoich udziałów w polskim banku. Ostatecznie DNB postanowił kontynuować swoją obecność w Polsce, budując długoterminową strategię w ścisłej współpracy z zarządem polskiego banku.

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku oceny naszego potencjału oraz faktu, że możemy patrzeć w przyszłość jako integralna część Grupy DNB. Będąc największym norweskim bankiem DNB jest równocześnie szeroko obecny na międzynarodowych rynkach, co ma duże znaczenie dla produktów i usług, które możemy oferować naszym klientom”, mówi Bartosz Chytła, prezes Zarządu Banku DnB NORD Polska.

 

Rebranding DNB

 

11.11.11 – ta “magiczna” data została wybrana na rebranding i wprowadzenie nowej, jednolitej identyfikacji dla wszystkich marek Grupy DNB. DNB to skrót od Den Norske Bank, co tłumaczy się po prostu jako „Norweski Bank”. Decyzja o kontynuowaniu obecności na polskim rynku oznacza, że w nadchodzących miesiącach zmianie ulegną również nazwa oraz logo polskiej spółki. W najbliższych miesiącach zostanie ona przemianowana na Bank DNB Polska, co będzie jasno odzwierciedlać, iż jest częścią największej norweskiej grupy finansowej, która działa w 19 krajach na całym świecie.

Źródło: DnB Nord

Kredyt Gotówkowy