W Internecie stworzył się nowy kierunek – porównywarki. Co prawda duża porównywarka cen ceneo.pl pracuje już kawał czasu, w między czasie uruchomiono multum klonów tego świetnego portalu należącego do grupy allegro, natomiast moda na porównywarki różnorakiego typu produktów w pełni się rozwinęła gdzieś przed rokiem.

Olbrzymią popularnością cieszą się porównywarki finansowe. Jedna z największych tego rodzaju porównywarek to comperia.pl. Jest to spory portal finansowy, który posiada autorski program partnerski.

Niezwykle zachęcającą porównywarkę kredytową udostępnił również serwis ecasa.pl. Strona porównywarki finansowej jest rozwinięta na parę działów. Nadzwyczaj ciekawie została rozwiązana porównywarka kredytowa. Lista wyników jest generowana w oparciu o rrso (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania). Listę wyników można posortować po oprocentowaniu, wysokości prowizji czy wielkości raty. Dodatkowo w serwisie są udostępnione przeróżne kalkulatory, dzięki którym można porównać produkty na bazie osobistych kryteriów.

W serwisie można znaleźć także opisy i opinie większości produktów finansowych dostępnych na rynku krajowym. Powinno się wyróżnić że ecasa.pl to nie tylko porównywarka kredytowa, to również serwis, który zajmuje się doradztwem kredytowym.